Ta strona używa COOKIES.
OK, zamknij

AKTUALNOŚCI

UWAGA! W dniu 02.04.2021 salon sprzedaży w Chybiu będzie czynny do godz.12
2021-04-02
UWAGA! W dniach 02.11.2021 oraz 04.01.2021 salon sprzedaży w Chybiu będzie NIECZYNNY
2020-12-31
UWAGA! W dniu 24.12.2020 tj. czwartek salon sprzedaży w Chybiu NIECZYNNY
2020-12-23
Drzwi zewnętrzne stalowe
2020-11-10
Drzwi zewnętrzne to wizytówka naszego domu. Choć brzmi to jak oklepany frazes to tak jest w rzeczywistości. Dlatego tak wielu z nas przykłada dużą wagę do wyglądu drzwi zewnętrznych.
więcej
Okna dachowe - połaciowe
2020-11-09
Okna dachowe, inaczej okna połaciowe to coraz bardzie popularne rozwiązanie spotykane w trakcie budowy i remontu domu z dachem spadzistym.
więcej
Nowoczesne segmentowe bramy garażowe
2020-10-22
Segmentowe bramy garażowe wiodą prym jeśli chodzi o popularność ich stosowania. Jest to rozwiązanie wyraźnie droższe od popularnych niegdyś bram uchylnych jednak sporo wygodniejsze.
więcej
« powrót do listy
Regulacja okien PCV - sposób na oszczędność ciepła i energii

Regulacja okien PCV - sposób na oszczędność ciepła i energii

Po co regulacja okien?

Regulacja okna polega na zwiększaniu lub zmniejszaniu jego docisku do ramy okiennej. Innymi słowy, sprawiamy, że okno jest mniej lub bardziej szczelne. W okresie letnim powinniśmy zadbać o rozszczelnienie okien, dzięki czemu zwiększamy przepływ powietrza. W zimie z kolei zalecane jest ich uszczelnienie, aby ciepło nie uciekało z mieszkania. 

Czy można samodzielnie regulować okna?

Siła docisku okna do ramy znajduje się na samym dole, w ostatnim zawiasie okna. Aby móc przy nim manipulować potrzebny jest klucz do regulacji okien.

Regulacja jest bardzo prosta. Przesuwamy rolki korygujące w taki sposób, aby rolki ryglujące okucia były bliżej lub dalej od ramy okiennej. Ale uwaga: nie przybliżamy ani nie oddalamy ich na maksimum. Okno nie będzie chciało się wtedy zamknąć lub będzie sprawiało duże problemy podczas otwierania.

Po każdej regulacji testujemy swobodne zamykanie i otwieranie okna, korygując w razie potrzeby.

regulacja okien

Dlaczego ma to wpływ na oszczędności?

Źle wyregulowane okna sprawiają, że możemy tracić ciepło w zimie lub marznąc w wychłodzonym pomieszczeniu latem. A nie zawsze chcemy lub możemy mieć okna otwarte na oścież w sezonie wakacyjnym, np. z uwagi na małe dzieci w mieszkaniu.

Prawidłowa regulacja zapewni nam szczególne oszczędności zimą. Pokoje zdecydowanie szybciej się nagrzewają, a ciepło nie będzie uciekać na zewnątrz.

Po okna pcv dobrej jakości zapraszamy do naszej oferty - do działu okna!

« powrót do listy

3.DOORSY
8.Pol-Skone
Wiśniowski
Mirola
Aldo
Śląska Fabryka Okien KNS
Sonarol
5.DRE
4.CAL
2.KMT
9.Voster
FAKRO
VELUX
7.Porta
6.Erkado
Profit
Lapis
1.WIKĘD
10.INVADO