Ta strona używa COOKIES.
OK, zamknij

AKTUALNOŚCI

UWAGA! W dniu 02.04.2021 salon sprzedaży w Chybiu będzie czynny do godz.12
2021-04-02
UWAGA! W dniach 02.11.2021 oraz 04.01.2021 salon sprzedaży w Chybiu będzie NIECZYNNY
2020-12-31
UWAGA! W dniu 24.12.2020 tj. czwartek salon sprzedaży w Chybiu NIECZYNNY
2020-12-23
Drzwi zewnętrzne stalowe
2020-11-10
Drzwi zewnętrzne to wizytówka naszego domu. Choć brzmi to jak oklepany frazes to tak jest w rzeczywistości. Dlatego tak wielu z nas przykłada dużą wagę do wyglądu drzwi zewnętrznych.
więcej
Okna dachowe - połaciowe
2020-11-09
Okna dachowe, inaczej okna połaciowe to coraz bardzie popularne rozwiązanie spotykane w trakcie budowy i remontu domu z dachem spadzistym.
więcej
Nowoczesne segmentowe bramy garażowe
2020-10-22
Segmentowe bramy garażowe wiodą prym jeśli chodzi o popularność ich stosowania. Jest to rozwiązanie wyraźnie droższe od popularnych niegdyś bram uchylnych jednak sporo wygodniejsze.
więcej
« powrót do listy
Okna PCV czy aluminiowe?

Okna PCV czy aluminiowe?

Stając przed wyborem okna, zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie: czy faktycznie ma jakieś znaczenie, które wybierzemy? Okazuje się, że tak.

Okna PCV

Jeżeli w naszym domu znajdują się standardowe okna, bez specjalnych wymogów wielkościowych czy funkcyjnych, zdecydowanie lepiej postawić na PCV. Okna PCV zapewniają większą energooszczędność i lepiej trzymają temperaturę.

Przy oknach PCV nie musimy również martwić się wyposażeniem domu w stolarkę aluminiową, co oznacza mniejsze koszty. Okna PCV mogą być również duże i panoramiczne, jednak w większości przypadków nie będą one otwierane. Jeżeli nam na tym nie zależy, tutaj znów PCV będzie doskonałym wyborem.

Wielkogabarytowe otwierane okna PCV są dostępne na rynku, jednak wiąże się to z szerokim profilem, który musi zostać odpowiednio wzmocniony, a także wyposażony w dodatkowe okucia, ułatwiające otwieranie i zamykanie. Zrobienie przesuwnych drzwi tarasowych PCV jest więc możliwe.

okna pvc czy aluminium

Okna aluminiowe

Ten rodzaj okien najczęściej używany jest do budowy skomplikowanych, oszklonych przestrzeni. To z nich będą skonstruowane szklane wieżowce, czy nowoczesne przeszklone domu. A to za sprawą aluminium, które daje konstrukcji potrzebną wytrzymałość.

Okna aluminiowe są także bardziej odporne na czynniki zewnętrzne, jak silny wiatr, czy zmienne temperatury, mogące odkształcać materiał. Jeżeli celujemy w duże przeszklone przestrzenie, musimy wziąć pod uwagę nie tylko aluminiowe ramy, ale także samo szkło. Powinno być jak najtrwalsze, typu hartowanego lub klejonego. Tylko odpowiednia wytrzymałość okien zagwarantuje nam bezpieczeństwo.

Okna aluminiowe powinny być również odpowiednio osadzone, aby zapewnić nam łatwe otwieranie.

Rodzaj okna zależy od potrzeb

Wybierając okna, musimy więc rozważyć szereg czynników. Wątpliwości najlepiej skonsultować z fachowcami. Warto zapamiętać jednak podstawową zasadę: im większe okno i bardziej skomplikowany projekt, tym z mocniejszych materiałów musi zostać zrobione.

« powrót do listy

3.DOORSY
8.Pol-Skone
Wiśniowski
Mirola
Aldo
Śląska Fabryka Okien KNS
Sonarol
5.DRE
4.CAL
2.KMT
9.Voster
FAKRO
VELUX
7.Porta
6.Erkado
Profit
Lapis
1.WIKĘD
10.INVADO