Ta strona używa COOKIES.
OK, zamknij

AKTUALNOŚCI

UWAGA! W dniu 02.04.2021 salon sprzedaży w Chybiu będzie czynny do godz.12
2021-04-02
UWAGA! W dniach 02.11.2021 oraz 04.01.2021 salon sprzedaży w Chybiu będzie NIECZYNNY
2020-12-31
UWAGA! W dniu 24.12.2020 tj. czwartek salon sprzedaży w Chybiu NIECZYNNY
2020-12-23
Drzwi zewnętrzne stalowe
2020-11-10
Drzwi zewnętrzne to wizytówka naszego domu. Choć brzmi to jak oklepany frazes to tak jest w rzeczywistości. Dlatego tak wielu z nas przykłada dużą wagę do wyglądu drzwi zewnętrznych.
więcej
Okna dachowe - połaciowe
2020-11-09
Okna dachowe, inaczej okna połaciowe to coraz bardzie popularne rozwiązanie spotykane w trakcie budowy i remontu domu z dachem spadzistym.
więcej
Nowoczesne segmentowe bramy garażowe
2020-10-22
Segmentowe bramy garażowe wiodą prym jeśli chodzi o popularność ich stosowania. Jest to rozwiązanie wyraźnie droższe od popularnych niegdyś bram uchylnych jednak sporo wygodniejsze.
więcej
« powrót do listy
Co decyduje o jakości okien PCV?

Co decyduje o jakości okien PCV?

Sprawdź producenta

Popularność producenta ma duże znaczenie. W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat jakości okien od konkretnego dostawcy. Ich przejrzenie i zdecydowanie się na kupno okien od wybranego wykonawcy nie tylko zawęża obszar poszukiwania modelu idealnego, ale da większą gwarancję jakości.

Sprawdź współczynnik przenikania ciepła

Oznaczony skrótem Uw informuje nas o tym, ile ciepła ucieka przez szklane powierzchnie. Interesuje nas jak najniższa wartość, oznacza to bowiem niską utratę ciepła. Najczęściej okna oscylują w granicach 0,7 – 1,4.

Współczynnik ten zapewni nam lepsze ogrzanie mieszkania w sezonach jesienno-zimowych, co w naszym rejonie jest niezwykle ważne. Dzięki temu w spojrzeniu długoterminowym ogrzewanie stanie się bardziej ekonomiczne i tańsze.

W tym przypadku droższe okna są… bardziej oszczędne.

Poszukujesz energooszczędnych okien pcv dobrej jakości ? Oferujemy okna PCV wiodących producentów oraz usługę zakupu okien pcv wraz z montażem.

Sprawdź wzmocnienia okien

Wzmocnienie okna chroni je przed odkształceniem i wypaczeniem. Idealne wzmocnienie wynosi 1,5, choć bardzo popularne jest także na poziomie 1. Nie warto zgadzać się natomiast na całkowite pominięcie wzmacniania, ponieważ w przyszłości możemy borykać się z problemami, których łatwo było uniknąć.

Musimy jednak pamiętać, że wzmocnienie może być obciążone dodatkowymi kosztami.

Sprawdź współczynnik cyrkulacji powietrza

Nieszczelne okna są dużym problemem, jednak zbyt szczelne także nie są rozwiązaniem, którego poszukujemy. Oznacza to bowiem zatrzymanie cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, co wiąże się ze skraplaniem wody, a przy jakichkolwiek wadach sieci gazowej, może skończyć się zatruciem gazem.

Współczynnik infiltracji najczęściej waha się pomiędzy 0,5 – 1,0. Przy czym im niższy, tym mniejszy przepływ powietrza. Jeżeli współczynnik wskazuje poniżej 0,5, musimy zadbać o dodatkową instalację wentylacyjną.

Sprawdź poziom wygłuszenia

Określany skrótem Rw informuje nas o tym, jak duży hałas okno może wytłumić. Prawdopodobnie, jeżeli mieszkamy w spokojnej okolicy, nie mamy się czym martwić – jednak mieszkańcy osiedli, czy centrów miast odczują zdecydowaną różnicę. Poziom wytłumienia podawany jest w decybelach, a im ich więcej, tym lepszy efekt uzyskamy.

Sprawdź okucia okna

Warto zapoznać się z klasą okuć okiennych oraz z ilością punktów ryglowania okna. Złe rozmieszczenie okuć okna może być powodem braku szczelności, a nawet zwiększonej podatności na włamania!

Oczywiście, o naszym wyborze zadecyduje także wizualny wygląd okna, ten jednak zależy już od naszych osobistych preferencji. Nie przekładajmy go jednak nad wyżej wymienione parametry.

« powrót do listy

3.DOORSY
8.Pol-Skone
Wiśniowski
Mirola
Aldo
Śląska Fabryka Okien KNS
Sonarol
5.DRE
4.CAL
2.KMT
9.Voster
FAKRO
VELUX
7.Porta
6.Erkado
Profit
Lapis
1.WIKĘD
10.INVADO