Ta strona używa COOKIES.
OK, zamknij

AKTUALNOŚCI

UWAGA! W dniu 02.05.2022 (poniedziałek) salon sprzedaży w Chybiu będzie nieczynny
2022-05-02
UWAGA! W dniu 02.04.2021 salon sprzedaży w Chybiu będzie czynny do godz.12
2021-04-02
UWAGA! W dniach 02.11.2021 oraz 04.01.2021 salon sprzedaży w Chybiu będzie NIECZYNNY
2020-12-31
UWAGA! W dniu 24.12.2020 tj. czwartek salon sprzedaży w Chybiu NIECZYNNY
2020-12-23
Drzwi zewnętrzne stalowe
2020-11-10
Drzwi zewnętrzne to wizytówka naszego domu. Choć brzmi to jak oklepany frazes to tak jest w rzeczywistości. Dlatego tak wielu z nas przykłada dużą wagę do wyglądu drzwi zewnętrznych.
więcej
Okna dachowe - połaciowe
2020-11-09
Okna dachowe, inaczej okna połaciowe to coraz bardzie popularne rozwiązanie spotykane w trakcie budowy i remontu domu z dachem spadzistym.
więcej
« powrót do listy

Nowoczesne segmentowe bramy garażowe

Segmentowe bramy garażowe wiodą prym jeśli chodzi o popularność ich stosowania. Jest to rozwiązanie wyraźnie droższe od popularnych niegdyś bram uchylnych jednak sporo wygodniejsze. Najważniejszą różnicą między tymi dwoma systemami jest fakt że w trakcie otwierania brama segmentowa nigdy nie wychodzi poza obrys budynku - otworzenie bramy uchylnej nie jest możliwe gdy w bliskiej odległości od bramy mamy zaparkowany pojazd. Ponadto, montaż bramy segmentowej nie niesie ograniczeń architektonicznych. Można je z powodzeniem stosować gdy nadproże otworu garażu (lub innego pomieszczenia) jest np. w formie łuku. Także mnogość rozwiązań, zarówno jeśli chodzi o kolor, wzór, wykończenie daje wręcz nieograniczone możliwości spójnego dopasowania do potrzeb architektonicznych naszego budynku. W przypadku gdy nasz garaż znajduje się w bryle domu istotne stają się czynniki związane z izolacją. Dotyczy to przede wszystkim izolacji termicznej. Normy i kryteria dot. ciepłoochronności stale są zaostrzane – od 2021 roku współczynnik U dla bram (w ogrzewanym pomieszczeniu) nie będzie mógł być niższy niż 1,5 W/m2K. Istotna jest również izolacja akustyczna od warunków zewnętrznych.

Budowa bramy segmentowej


Odpowiednio przemyślana konstrukcja bramy powoduje że spełnienie powyższych wymogów nie stanowi poważnego wyzwania. Płaszcz bramy składa się z kilku segmentów (w zależności od wymiarów bramy, modelu, producenta) - najczęściej od 3 do 6. Segmenty połączone są z sobą zawiasami. Każdy segment bramy zawdzięcza swą wytrzymałość budowie z stali ocynkowanej. Wnętrze segmentu jest wypełnione np. pianką poliuretanową zapewniającą izolację termiczną oraz akustyczną. Segmenty bramy mogą być wykończone drewnem, tworzywem sztucznym lub pomalowane w lakierni proszkowej. Boki bramy oraz spód zabezpieczone są dedykowanymi uszczelkami chroniącymi przed wiatrem oraz zaciekającym deszczem.

Montaż bramy segmentowej

Dla powodzenia całej operacji dopasowania bramy do otworu kluczowe znaczenie wydaje się mieć rzetelnie i dokładnie przeprowadzony pomiar. Sam montaż bramy segmentowej, choć nieskomplikowany, zdecydowanie warto powierzyć doświadczonej ekipie monterskiej. Wymaga on stabilnego przymocowania prowadnic bocznych, prowadnicy górnej oraz ościeżnicy. Warto od razu zamocować napęd elektryczny (tak jest po prostu taniej aniżeli późniejsze dodanie napędu) który musi być podłączony przez elektryka z uprawnieniami. Brama napędzana elektrycznie jest obsługiwana zdalnie, warto jednak zadbać o możliwość uruchamiania bramy z włącznika umieszczonego na ścianie wewnątrz pomieszczenia.

A co w przypadku awarii zasilania ?

No cóż, awarie prądu zdarzają się i zdarzać się będą nadal. Na szczęście producenci bram segmentowych z napędem elektrycznym przewidzieli i taką możliwość. W takim przypadku napęd elektryczny można w prosty sposób odłączyć (przez pociągnięcie odpowiedniej dźwigni) a samą bramę podnieść ręcznie – nie wymaga to użycia specjalnie dużej siły.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty w zakresie bram segmentowych.

 

« powrót do listy

3.DOORSY
8.Pol-Skone
Wiśniowski
Mirola
Aldo
Śląska Fabryka Okien KNS
Sonarol
5.DRE
4.CAL
2.KMT
9.Voster
FAKRO
VELUX
7.Porta
6.Erkado
Profit
Lapis
1.WIKĘD
10.INVADO