Ta strona używa COOKIES.
OK, zamknij

AKTUALNOŚCI

UWAGA! W dniu 02.04.2021 salon sprzedaży w Chybiu będzie czynny do godz.12
2021-04-02
UWAGA! W dniach 02.11.2021 oraz 04.01.2021 salon sprzedaży w Chybiu będzie NIECZYNNY
2020-12-31
UWAGA! W dniu 24.12.2020 tj. czwartek salon sprzedaży w Chybiu NIECZYNNY
2020-12-23
Drzwi zewnętrzne stalowe
2020-11-10
Drzwi zewnętrzne to wizytówka naszego domu. Choć brzmi to jak oklepany frazes to tak jest w rzeczywistości. Dlatego tak wielu z nas przykłada dużą wagę do wyglądu drzwi zewnętrznych.
więcej
Okna dachowe - połaciowe
2020-11-09
Okna dachowe, inaczej okna połaciowe to coraz bardzie popularne rozwiązanie spotykane w trakcie budowy i remontu domu z dachem spadzistym.
więcej
Nowoczesne segmentowe bramy garażowe
2020-10-22
Segmentowe bramy garażowe wiodą prym jeśli chodzi o popularność ich stosowania. Jest to rozwiązanie wyraźnie droższe od popularnych niegdyś bram uchylnych jednak sporo wygodniejsze.
więcej
« powrót do listy
Jakie okna PCV wybrać?

Jakie okna PCV wybrać?

Cena okna

Zacznijmy od ceny, bo to ona jest najczęściej kryterium rozstrzygającym podstawowe kwestie. Okna PCV możemy podzielić na trzy kategorie:

  • Klasa ekonomiczna
  • Klasa średnia
  • Klasa premium


Im wyższa klasa okna, tym będzie ono bardziej energooszczędne, zapewni lepszą izolację dźwięków z otoczenia. W klasie premium i w klasie średniej okna mają najczęściej także 3 szyby.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo okna pcv dobrej jakości wiodących producentów. Sprzedajemy okna dachowe oraz oferujemy okna pcv z montażem. Zapraszamy!

Czy więc klasa ekonomiczna może zapewnić nam komfort? Tak, tym bardziej że są to jedne z najpopularniejszych okien na osiedlach. Jeżeli nie wymieniałeś okna na własną rękę, a robiła to spółdzielnia mieszkaniowa, na pewno masz w swoim mieszaniu okno PCV klasy ekonomicznej. Podobnie jest w nowych blokach.

Jednak, jeżeli narzekasz na uciekające ciepło z mieszkania i trudności z jego ogrzaniem lub niski poziom wygłuszenia hałasów, przyjrzyj się zamontowanym oknom. To one w dużej mierze odpowiadają za ekonomię utrzymania ciepła i ciszę.

Cechy okna

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okna? Powinniśmy się zastanowić, na czym nam zależy. Szczególnie gdy jesteśmy w trakcie budowy domu i stawiamy na ekonomiczne rozwiązania, odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniach itd. Źle dobrane okno może sprawić, że nawet najbardziej przemyślana technologia nie spełni swojego zadania.

Zanim jednak zaczniemy wybierać parametry okna, ważne jest dokładne określenie, gdzie będzie się ono znajdować – zupełnie inne cechy będzie mieć okno dachowe, inne standardowe, a jeszcze inne nowoczesne z przeznaczeniem na taras.

Współczynniki, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę to:

  • niski współczynnik przenikania ciepła Uw,
  • klasa szczelności,
  • wysoki wskaźnik izolacji akustycznej Rw podawana w decybelach,
  • wysoka klasa RC, oznaczająca poziom odporności na włamania.

wybór okna pcv

Wygląd okna

Na samym końcu, powinniśmy zadecydować o wyglądzie. Choć to on stanowi o walorach wizualnych, nawet najpiękniejsze okno, ale niespełniające odpowiednio swojego zadania, nie będzie dobrym wydatkiem.

Na szczęście, obecnie mamy bardzo duży wybór okien – od standardowych po minimalistyczny design. Z pewnością znajdziemy takie, które będą doskonale wyglądać i dbać o nasz komfort.

« powrót do listy

3.DOORSY
8.Pol-Skone
Wiśniowski
Mirola
Aldo
Śląska Fabryka Okien KNS
Sonarol
5.DRE
4.CAL
2.KMT
9.Voster
FAKRO
VELUX
7.Porta
6.Erkado
Profit
Lapis
1.WIKĘD
10.INVADO