Ta strona używa COOKIES.
OK, zamknij

AKTUALNOŚCI

Regulacja okien PCV - sposób na oszczędność ciepła i energii
2019-10-30
Po zamontowaniu okien przez fachowców, mało kto z nas zwraca już na nie uwagę pod kątem technicznym. Jest to jednak błędem, ponieważ okna powinny być regularnie regulowane i to przynajmniej dwa razy do roku.
więcej
Prawidłowy montaż okien PCV - zasady
2019-10-30
Montaż okna PCV przebiega inaczej niż okna aluminiowego. Poniżej kilka ważnych zasad, jak prawidłowo zamontować okno PCV od podstaw oraz jak je wymienić na nowe.
więcej
Parowanie okien PCV - dlaczego okna parują?
2019-10-30
Parowanie okien to problem nie tylko estetyczny. Skraplanie się wody oznacza dużą wilgoć, a ta może sprzyjać rozwojowi pleśni. Dlaczego okna parują? Jak zlikwidować ten problem?
więcej
Okna PCV czy aluminiowe?
2019-10-30
Stając przed wyborem okna, zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie: czy faktycznie ma jakieś znaczenie, które wybierzemy? Okazuje się, że tak.
więcej
Jakie okna PCV wybrać?
2019-10-30
Mogłoby się wydawać, że wybór okien to prosta sprawa. A nasza decyzja powinna oscylować tylko pomiędzy wyborem tworzywa, z jakiego są zrobione. Jednak okna posiadają różne właściwości i to, czy finalnie będą spełniać nasze wymagania, zależy od przemyślanego wyboru.
więcej
Co decyduje o jakości okien PCV?
2019-10-30
Jak upewnić się, że wybrane przez nas okna na pewno są dobrej jakości? Najprostsza odpowiedź mogłaby brzmieć: im droższe, tym lepsze. Ale po czym rozpoznać, które okno z tej samej półki cenowej jest tym najlepszym?
więcej
« powrót do listy
Regulacja okien PCV - sposób na oszczędność ciepła i energii

Regulacja okien PCV - sposób na oszczędność ciepła i energii

Po co regulacja okien?

Regulacja okna polega na zwiększaniu lub zmniejszaniu jego docisku do ramy okiennej. Innymi słowy, sprawiamy, że okno jest mniej lub bardziej szczelne. W okresie letnim powinniśmy zadbać o rozszczelnienie okien, dzięki czemu zwiększamy przepływ powietrza. W zimie z kolei zalecane jest ich uszczelnienie, aby ciepło nie uciekało z mieszkania. 

Czy można samodzielnie regulować okna?

Siła docisku okna do ramy znajduje się na samym dole, w ostatnim zawiasie okna. Aby móc przy nim manipulować potrzebny jest klucz do regulacji okien.

Regulacja jest bardzo prosta. Przesuwamy rolki korygujące w taki sposób, aby rolki ryglujące okucia były bliżej lub dalej od ramy okiennej. Ale uwaga: nie przybliżamy ani nie oddalamy ich na maksimum. Okno nie będzie chciało się wtedy zamknąć lub będzie sprawiało duże problemy podczas otwierania.

Po każdej regulacji testujemy swobodne zamykanie i otwieranie okna, korygując w razie potrzeby.

regulacja okien

Dlaczego ma to wpływ na oszczędności?

Źle wyregulowane okna sprawiają, że możemy tracić ciepło w zimie lub marznąc w wychłodzonym pomieszczeniu latem. A nie zawsze chcemy lub możemy mieć okna otwarte na oścież w sezonie wakacyjnym, np. z uwagi na małe dzieci w mieszkaniu.

Prawidłowa regulacja zapewni nam szczególne oszczędności zimą. Pokoje zdecydowanie szybciej się nagrzewają, a ciepło nie będzie uciekać na zewnątrz.

Po okna pcv dobrej jakości zapraszamy do naszej oferty - do działu okna!

« powrót do listy

DOORSY
Mikea
Pol-Skone
Wiśniowski
Mirola
Aldo
Śląska Fabryka Okien KNS
Sonarol
Somfy
DRE
CAL
Stolpaw
KMT
Voster
FAKRO
VELUX
Porta
Erkado
Lapis
Cerpol