Ta strona używa COOKIES.
OK, zamknij

AKTUALNOŚCI

Drzwi zewnętrzne stalowe
2020-11-10
Drzwi zewnętrzne to wizytówka naszego domu. Choć brzmi to jak oklepany frazes to tak jest w rzeczywistości. Dlatego tak wielu z nas przykłada dużą wagę do wyglądu drzwi zewnętrznych.
więcej
Okna dachowe - połaciowe
2020-11-09
Okna dachowe, inaczej okna połaciowe to coraz bardzie popularne rozwiązanie spotykane w trakcie budowy i remontu domu z dachem spadzistym.
więcej
Nowoczesne segmentowe bramy garażowe
2020-10-22
Segmentowe bramy garażowe wiodą prym jeśli chodzi o popularność ich stosowania. Jest to rozwiązanie wyraźnie droższe od popularnych niegdyś bram uchylnych jednak sporo wygodniejsze.
więcej
Rolety zewnętrzne. Rozwiązania i najczęściej wybierane typy rolet
2020-10-20
Od dłuższego już czasu obserwujemy rosnącą popularność rolet zewnętrznych wśród inwestorów indywidualnych.
więcej
Okno przesuwne w kuchni
2020-10-13
Kuchnia w niejednym domu pełni rolę domowego centrum. To tutaj najczęściej domownicy się spotykają przygotowując i spożywając posiłki. Jest to miejsce gdzie szczególnie musimy zadbać o jego funkcjonalność.
więcej
Energooszczędne okna PCV
2020-10-11
Jak właściwie zdefiniować pojęcie okna energooszczędnego ? By rzetelnie podejść do sprawy powinniśmy rozpocząć od wyjaśnienia pojęcia współczynnika przenikania ciepła.
więcej
« powrót do listy
Prawidłowy montaż okien PCV - zasady

Prawidłowy montaż okien PCV - zasady

Montaż okna w nowym domu

Najczęściej całkowicie nowe okna montujemy w nowo wybudowanych domach. Jak prawidłowo je zamontować?

 1. Pamiętaj, aby przed montażem okna wyciągnąć skrzydła okienne z ramy.
 2. Zanim zamontujemy ramę okienną, należy starannie otynkować ościeża i wyrównać ich powierzchnię. W przeciwnym razie taśma rozprężna nie będzie szczelnie przylegać do muru.
 3. W ramie okiennej nawiercamy otwory pod dyble.
 4. Ramę trzeba okleić dookoła taśmą rozprężną. Pamiętajmy o pozostawieniu nieco luzu na bokach, inaczej taśma nie będzie miała miejsca, aby się rozszerzyć.
 5. Okno układa się na drewnianych klockach – jeżeli występują nierówności, możemy wyrównać położenie okna dzięki plastikowym nakładkom.
 6. Prawidłowo nałożona taśma rozprężna powinna szczelnie wypełnić 15-milimetrową szczelinę pomiędzy murem a oknem.
 7. Zanim przymocujemy okno na stałe, upewnijmy się, czy na pewno jest odpowiednio wyrównane. Złe wypoziomowanie okna może być przyczyną problemów z jego otwieraniem. Prawidłowo ustawione okno zabezpiecza się dodatkowo drewnianymi klinami.
 8. Gdy okno jest już dobrze ustawione, czas na przymocowanie go dyblami. Dyble przechodzą przez ramę i taśmę rozprężną mniej więcej w środku szerokości i wchodzą głęboko w mur.
 9. Od spodu ramy montuje się listwy parapetowe, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Ramę okna można także zabezpieczyć styropianem, który dodatkowo chroni połączenie ramy z murem przed czynnikami atmosferycznymi.
 10. Na prawidłowo zamontowaną ramę okienną, możemy z powrotem założyć skrzydła okna.

Montaż okien

Wymiana okna PCV

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na wymianę okna pcv z montażem


Wymiana starego okna PCV na nowe nie jest skomplikowana. Jednak musimy trzymać się kilku zasad:

 1. W pierwszej kolejności demontujemy stare okna i sprawdzamy wytrzymałość pozostawionej ramy. Najlepiej by była pozbawiona jakichkolwiek uszkodzeń. Jeżeli masz wątpliwości co do jej stanu — skonsultuj się ze specjalistą.
 2. Ramę musimy dokładnie oczyścić. Jeżeli tego nie zrobimy, mogą pojawić się problemy ze szczelnością okna.
 3. Aby okna były odpowiednio szczelne wszystkie otwory odpływowe oraz rowek wypełniamy uszczelniaczem i przyklejamy uszczelkę naokoło ramy.
 4. Następnie przystępujemy do regulowania klinów, kolejno od klinów górnych i bocznych oraz montujemy śrubami ościeżnicę z PCV.
 5. Po montażu ościeżnicy nakładamy skrzydła, a następnie przechodzimy do regulacji klinów dolnych i montażu ościeżnicy dolnej.
 6. Na samym końcu regulujemy kliny środkowe.

Montaż i wymiana okna nie są skomplikowane, jednak jeżeli popełnimy błąd, możemy borykać się z problemami nieszczelności lub nieprawidłowo otwierającym się oknem. Dlatego, jeżeli nie jesteśmy pewni czy sami poradzimy sobie z montażem, lepiej skorzystać z usługi fachowców.

« powrót do listy

3.DOORSY
8.Pol-Skone
Wiśniowski
Mirola
Aldo
Śląska Fabryka Okien KNS
Sonarol
5.DRE
4.CAL
2.KMT
9.Voster
FAKRO
VELUX
7.Porta
6.Erkado
Profit
Lapis
1.WIKĘD
10.INVADO