Ta strona używa COOKIES.
OK, zamknij

AKTUALNOŚCI

Regulacja okien PCV - sposób na oszczędność ciepła i energii
2019-10-30
Po zamontowaniu okien przez fachowców, mało kto z nas zwraca już na nie uwagę pod kątem technicznym. Jest to jednak błędem, ponieważ okna powinny być regularnie regulowane i to przynajmniej dwa razy do roku.
więcej
Prawidłowy montaż okien PCV - zasady
2019-10-30
Montaż okna PCV przebiega inaczej niż okna aluminiowego. Poniżej kilka ważnych zasad, jak prawidłowo zamontować okno PCV od podstaw oraz jak je wymienić na nowe.
więcej
Parowanie okien PCV - dlaczego okna parują?
2019-10-30
Parowanie okien to problem nie tylko estetyczny. Skraplanie się wody oznacza dużą wilgoć, a ta może sprzyjać rozwojowi pleśni. Dlaczego okna parują? Jak zlikwidować ten problem?
więcej
Okna PCV czy aluminiowe?
2019-10-30
Stając przed wyborem okna, zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie: czy faktycznie ma jakieś znaczenie, które wybierzemy? Okazuje się, że tak.
więcej
Jakie okna PCV wybrać?
2019-10-30
Mogłoby się wydawać, że wybór okien to prosta sprawa. A nasza decyzja powinna oscylować tylko pomiędzy wyborem tworzywa, z jakiego są zrobione. Jednak okna posiadają różne właściwości i to, czy finalnie będą spełniać nasze wymagania, zależy od przemyślanego wyboru.
więcej
Co decyduje o jakości okien PCV?
2019-10-30
Jak upewnić się, że wybrane przez nas okna na pewno są dobrej jakości? Najprostsza odpowiedź mogłaby brzmieć: im droższe, tym lepsze. Ale po czym rozpoznać, które okno z tej samej półki cenowej jest tym najlepszym?
więcej
« powrót do listy
Prawidłowy montaż okien PCV - zasady

Prawidłowy montaż okien PCV - zasady

Montaż okna w nowym domu

Najczęściej całkowicie nowe okna montujemy w nowo wybudowanych domach. Jak prawidłowo je zamontować?

 1. Pamiętaj, aby przed montażem okna wyciągnąć skrzydła okienne z ramy.
 2. Zanim zamontujemy ramę okienną, należy starannie otynkować ościeża i wyrównać ich powierzchnię. W przeciwnym razie taśma rozprężna nie będzie szczelnie przylegać do muru.
 3. W ramie okiennej nawiercamy otwory pod dyble.
 4. Ramę trzeba okleić dookoła taśmą rozprężną. Pamiętajmy o pozostawieniu nieco luzu na bokach, inaczej taśma nie będzie miała miejsca, aby się rozszerzyć.
 5. Okno układa się na drewnianych klockach – jeżeli występują nierówności, możemy wyrównać położenie okna dzięki plastikowym nakładkom.
 6. Prawidłowo nałożona taśma rozprężna powinna szczelnie wypełnić 15-milimetrową szczelinę pomiędzy murem a oknem.
 7. Zanim przymocujemy okno na stałe, upewnijmy się, czy na pewno jest odpowiednio wyrównane. Złe wypoziomowanie okna może być przyczyną problemów z jego otwieraniem. Prawidłowo ustawione okno zabezpiecza się dodatkowo drewnianymi klinami.
 8. Gdy okno jest już dobrze ustawione, czas na przymocowanie go dyblami. Dyble przechodzą przez ramę i taśmę rozprężną mniej więcej w środku szerokości i wchodzą głęboko w mur.
 9. Od spodu ramy montuje się listwy parapetowe, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Ramę okna można także zabezpieczyć styropianem, który dodatkowo chroni połączenie ramy z murem przed czynnikami atmosferycznymi.
 10. Na prawidłowo zamontowaną ramę okienną, możemy z powrotem założyć skrzydła okna.

Montaż okien

Wymiana okna PCV

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na wymianę okna pcv z montażem


Wymiana starego okna PCV na nowe nie jest skomplikowana. Jednak musimy trzymać się kilku zasad:

 1. W pierwszej kolejności demontujemy stare okna i sprawdzamy wytrzymałość pozostawionej ramy. Najlepiej by była pozbawiona jakichkolwiek uszkodzeń. Jeżeli masz wątpliwości co do jej stanu — skonsultuj się ze specjalistą.
 2. Ramę musimy dokładnie oczyścić. Jeżeli tego nie zrobimy, mogą pojawić się problemy ze szczelnością okna.
 3. Aby okna były odpowiednio szczelne wszystkie otwory odpływowe oraz rowek wypełniamy uszczelniaczem i przyklejamy uszczelkę naokoło ramy.
 4. Następnie przystępujemy do regulowania klinów, kolejno od klinów górnych i bocznych oraz montujemy śrubami ościeżnicę z PCV.
 5. Po montażu ościeżnicy nakładamy skrzydła, a następnie przechodzimy do regulacji klinów dolnych i montażu ościeżnicy dolnej.
 6. Na samym końcu regulujemy kliny środkowe.

Montaż i wymiana okna nie są skomplikowane, jednak jeżeli popełnimy błąd, możemy borykać się z problemami nieszczelności lub nieprawidłowo otwierającym się oknem. Dlatego, jeżeli nie jesteśmy pewni czy sami poradzimy sobie z montażem, lepiej skorzystać z usługi fachowców.

« powrót do listy

DOORSY
Mikea
Pol-Skone
Wiśniowski
Mirola
Aldo
Śląska Fabryka Okien KNS
Sonarol
Somfy
DRE
CAL
Stolpaw
KMT
Voster
FAKRO
VELUX
Porta
Erkado
Lapis
Cerpol