Ta strona używa COOKIES.
OK, zamknij

AKTUALNOŚCI

Regulacja okien PCV - sposób na oszczędność ciepła i energii
2019-10-30
Po zamontowaniu okien przez fachowców, mało kto z nas zwraca już na nie uwagę pod kątem technicznym. Jest to jednak błędem, ponieważ okna powinny być regularnie regulowane i to przynajmniej dwa razy do roku.
więcej
Prawidłowy montaż okien PCV - zasady
2019-10-30
Montaż okna PCV przebiega inaczej niż okna aluminiowego. Poniżej kilka ważnych zasad, jak prawidłowo zamontować okno PCV od podstaw oraz jak je wymienić na nowe.
więcej
Parowanie okien PCV - dlaczego okna parują?
2019-10-30
Parowanie okien to problem nie tylko estetyczny. Skraplanie się wody oznacza dużą wilgoć, a ta może sprzyjać rozwojowi pleśni. Dlaczego okna parują? Jak zlikwidować ten problem?
więcej
Okna PCV czy aluminiowe?
2019-10-30
Stając przed wyborem okna, zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie: czy faktycznie ma jakieś znaczenie, które wybierzemy? Okazuje się, że tak.
więcej
Jakie okna PCV wybrać?
2019-10-30
Mogłoby się wydawać, że wybór okien to prosta sprawa. A nasza decyzja powinna oscylować tylko pomiędzy wyborem tworzywa, z jakiego są zrobione. Jednak okna posiadają różne właściwości i to, czy finalnie będą spełniać nasze wymagania, zależy od przemyślanego wyboru.
więcej
Co decyduje o jakości okien PCV?
2019-10-30
Jak upewnić się, że wybrane przez nas okna na pewno są dobrej jakości? Najprostsza odpowiedź mogłaby brzmieć: im droższe, tym lepsze. Ale po czym rozpoznać, które okno z tej samej półki cenowej jest tym najlepszym?
więcej
« powrót do listy
Okna PCV czy aluminiowe?

Okna PCV czy aluminiowe?

Stając przed wyborem okna, zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie: czy faktycznie ma jakieś znaczenie, które wybierzemy? Okazuje się, że tak.

Okna PCV

Jeżeli w naszym domu znajdują się standardowe okna, bez specjalnych wymogów wielkościowych czy funkcyjnych, zdecydowanie lepiej postawić na PCV. Okna PCV zapewniają większą energooszczędność i lepiej trzymają temperaturę.

Przy oknach PCV nie musimy również martwić się wyposażeniem domu w stolarkę aluminiową, co oznacza mniejsze koszty. Okna PCV mogą być również duże i panoramiczne, jednak w większości przypadków nie będą one otwierane. Jeżeli nam na tym nie zależy, tutaj znów PCV będzie doskonałym wyborem.

Wielkogabarytowe otwierane okna PCV są dostępne na rynku, jednak wiąże się to z szerokim profilem, który musi zostać odpowiednio wzmocniony, a także wyposażony w dodatkowe okucia, ułatwiające otwieranie i zamykanie. Zrobienie przesuwnych drzwi tarasowych PCV jest więc możliwe.

okna pvc czy aluminium

Okna aluminiowe

Ten rodzaj okien najczęściej używany jest do budowy skomplikowanych, oszklonych przestrzeni. To z nich będą skonstruowane szklane wieżowce, czy nowoczesne przeszklone domu. A to za sprawą aluminium, które daje konstrukcji potrzebną wytrzymałość.

Okna aluminiowe są także bardziej odporne na czynniki zewnętrzne, jak silny wiatr, czy zmienne temperatury, mogące odkształcać materiał. Jeżeli celujemy w duże przeszklone przestrzenie, musimy wziąć pod uwagę nie tylko aluminiowe ramy, ale także samo szkło. Powinno być jak najtrwalsze, typu hartowanego lub klejonego. Tylko odpowiednia wytrzymałość okien zagwarantuje nam bezpieczeństwo.

Okna aluminiowe powinny być również odpowiednio osadzone, aby zapewnić nam łatwe otwieranie.

Rodzaj okna zależy od potrzeb

Wybierając okna, musimy więc rozważyć szereg czynników. Wątpliwości najlepiej skonsultować z fachowcami. Warto zapamiętać jednak podstawową zasadę: im większe okno i bardziej skomplikowany projekt, tym z mocniejszych materiałów musi zostać zrobione.

« powrót do listy

DOORSY
Mikea
Pol-Skone
Wiśniowski
Mirola
Aldo
Śląska Fabryka Okien KNS
Sonarol
Somfy
DRE
CAL
Stolpaw
KMT
Voster
FAKRO
VELUX
Porta
Erkado
Lapis
Cerpol