Ta strona używa COOKIES.
OK, zamknij

AKTUALNOŚCI

Regulacja okien PCV - sposób na oszczędność ciepła i energii
2019-10-30
Po zamontowaniu okien przez fachowców, mało kto z nas zwraca już na nie uwagę pod kątem technicznym. Jest to jednak błędem, ponieważ okna powinny być regularnie regulowane i to przynajmniej dwa razy do roku.
więcej
Prawidłowy montaż okien PCV - zasady
2019-10-30
Montaż okna PCV przebiega inaczej niż okna aluminiowego. Poniżej kilka ważnych zasad, jak prawidłowo zamontować okno PCV od podstaw oraz jak je wymienić na nowe.
więcej
Parowanie okien PCV - dlaczego okna parują?
2019-10-30
Parowanie okien to problem nie tylko estetyczny. Skraplanie się wody oznacza dużą wilgoć, a ta może sprzyjać rozwojowi pleśni. Dlaczego okna parują? Jak zlikwidować ten problem?
więcej
Okna PCV czy aluminiowe?
2019-10-30
Stając przed wyborem okna, zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie: czy faktycznie ma jakieś znaczenie, które wybierzemy? Okazuje się, że tak.
więcej
Jakie okna PCV wybrać?
2019-10-30
Mogłoby się wydawać, że wybór okien to prosta sprawa. A nasza decyzja powinna oscylować tylko pomiędzy wyborem tworzywa, z jakiego są zrobione. Jednak okna posiadają różne właściwości i to, czy finalnie będą spełniać nasze wymagania, zależy od przemyślanego wyboru.
więcej
Co decyduje o jakości okien PCV?
2019-10-30
Jak upewnić się, że wybrane przez nas okna na pewno są dobrej jakości? Najprostsza odpowiedź mogłaby brzmieć: im droższe, tym lepsze. Ale po czym rozpoznać, które okno z tej samej półki cenowej jest tym najlepszym?
więcej
« powrót do listy
Jakie okna PCV wybrać?

Jakie okna PCV wybrać?

Cena okna

Zacznijmy od ceny, bo to ona jest najczęściej kryterium rozstrzygającym podstawowe kwestie. Okna PCV możemy podzielić na trzy kategorie:

  • Klasa ekonomiczna
  • Klasa średnia
  • Klasa premium


Im wyższa klasa okna, tym będzie ono bardziej energooszczędne, zapewni lepszą izolację dźwięków z otoczenia. W klasie premium i w klasie średniej okna mają najczęściej także 3 szyby.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo okna pcv dobrej jakości wiodących producentów. Sprzedajemy okna dachowe oraz oferujemy okna pcv z montażem. Zapraszamy!

Czy więc klasa ekonomiczna może zapewnić nam komfort? Tak, tym bardziej że są to jedne z najpopularniejszych okien na osiedlach. Jeżeli nie wymieniałeś okna na własną rękę, a robiła to spółdzielnia mieszkaniowa, na pewno masz w swoim mieszaniu okno PCV klasy ekonomicznej. Podobnie jest w nowych blokach.

Jednak, jeżeli narzekasz na uciekające ciepło z mieszkania i trudności z jego ogrzaniem lub niski poziom wygłuszenia hałasów, przyjrzyj się zamontowanym oknom. To one w dużej mierze odpowiadają za ekonomię utrzymania ciepła i ciszę.

Cechy okna

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okna? Powinniśmy się zastanowić, na czym nam zależy. Szczególnie gdy jesteśmy w trakcie budowy domu i stawiamy na ekonomiczne rozwiązania, odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniach itd. Źle dobrane okno może sprawić, że nawet najbardziej przemyślana technologia nie spełni swojego zadania.

Zanim jednak zaczniemy wybierać parametry okna, ważne jest dokładne określenie, gdzie będzie się ono znajdować – zupełnie inne cechy będzie mieć okno dachowe, inne standardowe, a jeszcze inne nowoczesne z przeznaczeniem na taras.

Współczynniki, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę to:

  • niski współczynnik przenikania ciepła Uw,
  • klasa szczelności,
  • wysoki wskaźnik izolacji akustycznej Rw podawana w decybelach,
  • wysoka klasa RC, oznaczająca poziom odporności na włamania.

wybór okna pcv

Wygląd okna

Na samym końcu, powinniśmy zadecydować o wyglądzie. Choć to on stanowi o walorach wizualnych, nawet najpiękniejsze okno, ale niespełniające odpowiednio swojego zadania, nie będzie dobrym wydatkiem.

Na szczęście, obecnie mamy bardzo duży wybór okien – od standardowych po minimalistyczny design. Z pewnością znajdziemy takie, które będą doskonale wyglądać i dbać o nasz komfort.

« powrót do listy

DOORSY
Mikea
Pol-Skone
Wiśniowski
Mirola
Aldo
Śląska Fabryka Okien KNS
Sonarol
Somfy
DRE
CAL
Stolpaw
KMT
Voster
FAKRO
VELUX
Porta
Erkado
Lapis
Cerpol