Ta strona używa COOKIES.
OK, zamknij

AKTUALNOŚCI

Godziny pracy między Świętami a Nowym Rokiem
2018-12-28
Przedstawiamy dni i godziny pracy między Świętami a Nowym Rokiem
więcej
UWAGA! W dniu 27.12.2018 punkt w Chybiu NIECZYNNY
2018-12-11
UWAGA! W dniu 13.12.2018 tj. czwartek punkt w Chybiu NIECZYNNY
2018-12-11
Dobre okna PCV, czy to wystarczy?
2018-08-14
UWAGA! PRZENIESIENIE FILII "BOMIR" przy ulicy PIEKARSKIEJ 135!!
2018-05-15
UWAGA! W dniach od 04.05.2018 (piątek) do 05.05.2018 (sobota) włącznie punkt w Bielsku nieczynny!!
2018-05-01

Okna do płaskich dachów

Nowoczesne materiały i zmieniająca się technologia w budownictwie umożliwiają wznoszenie budynków z płaskimi dachami. W tego typu architekturze często zdarza się, że wewnątrz budynku istnieją pomieszczenia, w których nie ma możliwości zastosowania standardowych okien pionowych.

Płaskie dachy - sposoby doświetlania

W budynkach z płaskimi dachami często zdarza się, że wewnątrz istnieją pomieszczenia, w których nie ma możliwości zastosowania standardowych okien pionowych. W każdym pomieszczeniu powinno znajdować się źródło naturalnego światła aby czuć się w nim komfortowo. Idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach jest montaż specjalnie zaprojektowanych produktów do płaskich dachów.

 

Wśród oferowanych rozwiązań znajdziemy okna do dachów płaskich FAKRO typu F i typu C, Systemy Płaskich Dachów EF_ czy Dwuspadowy System Płaskich Dachów EFR.

 

 

Produkty do płaskich dachów doświetlają naturalnym światłem wnętrza, dają możliwość przewietrzania pomieszczenia oraz łączą w sobie wysoką funkcjonalność i doskonałe parametry termoizolacyjne. Teraz każde pomieszczenie pod płaskim dachem może być ciepłe i pełne naturalnego światła.

 

 

 

 

 

Charakterystyka

Okno do dachów płaskich FAKRO doświetla naturalnym światłem wnętrze, daje możliwość przewietrzania pomieszczenia oraz łączy w sobie wysoką funkcjonalność i doskonałe parametry termoizolacyjne.
Teraz każde pomieszczenia pod płaskim dachem może być ciepłe i pełne naturalnego światła.
W każdym pomieszczeniu powinno znajdować się źródło naturalnego światła aby czuć się w nim komfortowo.
Idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach jest montaż specjalnie zaprojektowanych okien do płaskich dachów.

 

Budowa okna

  • ościeżnica okna do dachów płaskich wykonana jest z wielokomorowych profili PVC, częściowo wyprodukowanych z surowca przetworzonego.
  • wnętrze profili wypełnione jest materiałem termoizolacyjnym (polistyrenem), co dodatkowo poprawia parametry produktu.
  • wewnętrzna powierzchnia ościeżnicy jest biała (RAL 9010). Profile PVC wyprodukowane są z reglanulatu na bazie stabilizatora wapienno-cynkowego, a nie ołowianego.
  • tworzywo, z którego wykonane są profile charakteryzuje się dużą odpornością na działanie kwasów oraz bardzo małą chłonnością wilgoci, dlatego okno może być stosowane w każdym pomieszczeniu.
  • dodatkowe profile dociskające materiał pokryciowy pod okapem ościeżnicy, ułatwiają wykończenie połączenia świetlika z pokryciem dachu.

 

 

Siłownik w oknach otwieranych elektrycznie umieszczony jest w skrzydle, co wpływa pozytywnie na żywotność siłownika i elementów sterowania, zwiększając jego bezawaryjność.

 

 

 

W wersji elektrycznej okna (DEF, DEC) posiadają detektor deszczu, który automatycznie uruchamia funkcję zamykania otwartego skrzydła w czasie pojawienia się opadów.

 

 

 Główne zalety do okien płaskich:

  • Wysoka energooszczędność

Okno typu C (z pakietem szybowym i kopułą) - Dzięki odpowiedniej budowie, okna do dachów płaskich gwarantują bardzo wysokie parametry termoizolacyjne. Okno DEC-C U8 z pasywnym pakietem szybowym U8 charakteryzuje się współczynnikiem przenikania ciepła U dla całego okna równym U=0,55 W/m²K wg normy EN1873 (dla rozmiaru 120x120cm). Jest to rewelacyjny parametr odnoszący się do całego okna: ościeżnica wraz ze skrzydłem i kopułą.

Okno typu F (z innowacyjnym pakietem szybowym) - Dostępne jest z pakietem szybowym DU8 z rewelacyjnym współczynnikiem przenikania ciepła U=0,76 W/m²K, wg. EN 12567-2 co pozwala na stosowanie go w budynkach energooszczędnych i pasywnych.

  • Dostępne w dowolnym rozmiarze

Oprócz standardowych rozmiarów, okno typu F może być wykonane w dowolnej wielkości. Normy w zakresie termoizolacyjności budynków zostały znacznie podniesione, a stare naświetla w płaskich dachach nie spełniają obecnych wymagań w tym zakresie. Możliwość przygotowania okna typu F pod dokładny, często nietypowy wymiar pozwala na łatwą wymianę istniejących naświetli i poprawę parametrów termoizolacyjnych całego budynku

  • Zielone dachy

Okno może być osadzone na dodatkowej podstawie o wysokości 15cm, która pozwala na podniesienie okna, umożliwiając jego montaż np. na zielonym dachu.

  • Duża ilość naturalnego światła

Dostarczanie naturalnego światła do wnętrz pod płaskim dachem. Okna do płaskich dachów charakteryzują się do 16% większa powierzchnią przeszklenia w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań.

 
 

 

DOORSY
Mikea
Pol-Skone
Wiśniowski
Mirola
Aldo
Śląska Fabryka Okien KNS
Sonarol
Somfy
DRE
CAL
Stolpaw
KMT
Voster
FAKRO
VELUX
Porta
Erkado
Lapis
Cerpol