Ta strona używa COOKIES.
OK, zamknij

AKTUALNOŚCI

Regulacja okien PCV - sposób na oszczędność ciepła i energii
2019-10-30
Po zamontowaniu okien przez fachowców, mało kto z nas zwraca już na nie uwagę pod kątem technicznym. Jest to jednak błędem, ponieważ okna powinny być regularnie regulowane i to przynajmniej dwa razy do roku.
więcej
Prawidłowy montaż okien PCV - zasady
2019-10-30
Montaż okna PCV przebiega inaczej niż okna aluminiowego. Poniżej kilka ważnych zasad, jak prawidłowo zamontować okno PCV od podstaw oraz jak je wymienić na nowe.
więcej
Parowanie okien PCV - dlaczego okna parują?
2019-10-30
Parowanie okien to problem nie tylko estetyczny. Skraplanie się wody oznacza dużą wilgoć, a ta może sprzyjać rozwojowi pleśni. Dlaczego okna parują? Jak zlikwidować ten problem?
więcej
Okna PCV czy aluminiowe?
2019-10-30
Stając przed wyborem okna, zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie: czy faktycznie ma jakieś znaczenie, które wybierzemy? Okazuje się, że tak.
więcej
Jakie okna PCV wybrać?
2019-10-30
Mogłoby się wydawać, że wybór okien to prosta sprawa. A nasza decyzja powinna oscylować tylko pomiędzy wyborem tworzywa, z jakiego są zrobione. Jednak okna posiadają różne właściwości i to, czy finalnie będą spełniać nasze wymagania, zależy od przemyślanego wyboru.
więcej
Co decyduje o jakości okien PCV?
2019-10-30
Jak upewnić się, że wybrane przez nas okna na pewno są dobrej jakości? Najprostsza odpowiedź mogłaby brzmieć: im droższe, tym lepsze. Ale po czym rozpoznać, które okno z tej samej półki cenowej jest tym najlepszym?
więcej
« powrót do listy
Co decyduje o jakości okien PCV?

Co decyduje o jakości okien PCV?

Sprawdź producenta

Popularność producenta ma duże znaczenie. W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat jakości okien od konkretnego dostawcy. Ich przejrzenie i zdecydowanie się na kupno okien od wybranego wykonawcy nie tylko zawęża obszar poszukiwania modelu idealnego, ale da większą gwarancję jakości.

Sprawdź współczynnik przenikania ciepła

Oznaczony skrótem Uw informuje nas o tym, ile ciepła ucieka przez szklane powierzchnie. Interesuje nas jak najniższa wartość, oznacza to bowiem niską utratę ciepła. Najczęściej okna oscylują w granicach 0,7 – 1,4.

Współczynnik ten zapewni nam lepsze ogrzanie mieszkania w sezonach jesienno-zimowych, co w naszym rejonie jest niezwykle ważne. Dzięki temu w spojrzeniu długoterminowym ogrzewanie stanie się bardziej ekonomiczne i tańsze.

W tym przypadku droższe okna są… bardziej oszczędne.

Poszukujesz energooszczędnych okien pcv dobrej jakości ? Oferujemy okna PCV wiodących producentów oraz usługę zakupu okien pcv wraz z montażem.

Sprawdź wzmocnienia okien

Wzmocnienie okna chroni je przed odkształceniem i wypaczeniem. Idealne wzmocnienie wynosi 1,5, choć bardzo popularne jest także na poziomie 1. Nie warto zgadzać się natomiast na całkowite pominięcie wzmacniania, ponieważ w przyszłości możemy borykać się z problemami, których łatwo było uniknąć.

Musimy jednak pamiętać, że wzmocnienie może być obciążone dodatkowymi kosztami.

Sprawdź współczynnik cyrkulacji powietrza

Nieszczelne okna są dużym problemem, jednak zbyt szczelne także nie są rozwiązaniem, którego poszukujemy. Oznacza to bowiem zatrzymanie cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, co wiąże się ze skraplaniem wody, a przy jakichkolwiek wadach sieci gazowej, może skończyć się zatruciem gazem.

Współczynnik infiltracji najczęściej waha się pomiędzy 0,5 – 1,0. Przy czym im niższy, tym mniejszy przepływ powietrza. Jeżeli współczynnik wskazuje poniżej 0,5, musimy zadbać o dodatkową instalację wentylacyjną.

Sprawdź poziom wygłuszenia

Określany skrótem Rw informuje nas o tym, jak duży hałas okno może wytłumić. Prawdopodobnie, jeżeli mieszkamy w spokojnej okolicy, nie mamy się czym martwić – jednak mieszkańcy osiedli, czy centrów miast odczują zdecydowaną różnicę. Poziom wytłumienia podawany jest w decybelach, a im ich więcej, tym lepszy efekt uzyskamy.

Sprawdź okucia okna

Warto zapoznać się z klasą okuć okiennych oraz z ilością punktów ryglowania okna. Złe rozmieszczenie okuć okna może być powodem braku szczelności, a nawet zwiększonej podatności na włamania!

Oczywiście, o naszym wyborze zadecyduje także wizualny wygląd okna, ten jednak zależy już od naszych osobistych preferencji. Nie przekładajmy go jednak nad wyżej wymienione parametry.

« powrót do listy

DOORSY
Mikea
Pol-Skone
Wiśniowski
Mirola
Aldo
Śląska Fabryka Okien KNS
Sonarol
Somfy
DRE
CAL
Stolpaw
KMT
Voster
FAKRO
VELUX
Porta
Erkado
Lapis
Cerpol